www.tagisky.cz
 
NÁKUPNÍ KOŠÍK
>> 0 položek
>> 0.00 Kč
 
KONTAKTUJTE NÁS
Lenka Čápová
mobil: +420 604793134
e-mail: info@tagisky.cz
DOPORUČUJEME
 
NEJPRODÁVANĚJŠÍ
 
Informace o Tagiskách
Co jsou Tagisky?

Tagisky® jsou individuální identifikační známky (ID známky) pro psy, event. kočky.

Historie označování psů je stará několik století. Původním záměrem bylo značit zvířata, jejichž majitelé za ně zaplatili daň, nebo zvířata zdravá či očkovaná (od poloviny minulého století). V zásadě přetrvávají tyto důvody dodnes. I v České republice je zákonná povinnost platit daň ze psů a místní úřady pro ty, za něž byla daň zaplacena, vydávají různé číslované známky. Nepovinně jsou jinou speciální známkou označováni i psi očkovaní proti vzteklině. Dalším způsobem značení jse již dnes ne příliš vhodné tetování a nejmodernější metodou označování psů jsou mikročipy. Všechny výše popsané možnosti mají svá pro i proti. Nejproblematičtější je fakt, že (krom očkovacích známek vydávaných veterinárními lékaři - Lyssetky®), absentuje spolehlivý databázový systém vydaných známek, čipů či tetovacích čísel, který by byl přístupný 24 hodin denně. Zaběhnuté zvíře tak nemůže být rychle a operativně vráceno majiteli.

Podle statistik se přibližně každý třetí doma chovaný pes alespoň jedenkrát za svůj život z různých důvodů ztratí. Pakliže nemá s sebou či na sobě žádné identifikační údaje, často končí v útulku pro zvířata nebo si jej nálezce ponechá, jelikož „není kam“ jej vrátit. Ještě problematičtější situace je u koček, které běžně chodí ven.

Smyslem Tagisek je poskytnout majiteli psa nebo kočky možnost označit podle vlastního výběru své zvíře individuální známkou, na kterou je možno nezničitelně zanést (vypálit laserem, vygravírovat apod.) údaje, které pomohou vrátit ztraceného psa nebo kočku rychle zpět.
 
Tagisky jsou pro vaše zvíře "zpátečním lístkem domů".

Ceny na našem e-shopu jsou uváděny vč. zhotovení Vámi vybraného textu. Vysoce sofistikovaný systém vám umožní výběr textu s přesným zobrazením zbývajícího počtu znaků, který si můžete na každý řádek zvolit.
Minimální počet řádků na menších Tagiskách jsou dva, maximálně lze u vybraných typů známek popsat až čtyři řádky textu.
 
Tvar, velikost, barvu, materiál a text na Tagisce si vyberete v klidu z domova, aniž byste museli kamkoliv chodit a cokoliv složitě obstarávat. V současné době náš sortiment zahrnuje téměř 200 druhů Tagisek v cenové relaci od 99,- Kč do 229,- Kč včetně zhotovení textu. Věříme, že naší nabídkou přispějeme ke zvýšení bezpečnosti vašeho psa či kočky.

Tagisky jsou nejen jistotou pro vašeho psa v případě, že se ztratí, ale i díky svému zpracování, množství různých tvarů, barev a motivů i hezkým doplňkem a milou drobností.

Hliníkové, mosazné a ocelové Tagisky patří k tradičním druhům známek. Novějším materiálem jsou plastové známky - v naší nabídce je naleznete buď v reflexní podobě nebo s obrázky. Reflexní známky plní i ochrannou funkci - díky reflexní folii na Tagisce je zvíře při špatné viditelnosti lépe vidět. Další novinkou jsou luxusní kovové Tagisky pozlacené 24-karátovým zlatem.


Tagisky - materiály, možnosti popisu, přednosti a záruky

TAGISKY OCELOVÉ, MOSAZNÉ A POZLACENÉ
Materiál
Tagisky masivní jsou vyrobeny z velmi silné a kvalitní masivní oceli, mosazi nebo mosazi potažené 24 karátovým zlatem. Tagisky „obyčejné“ jsou vyrobeny z mosazného plechu pouze o tloušťce cca 1 mm. Obě strany Tagisky jsou určeny pro identifikačních údaje.
Popis
U ocelových a mosazných a pozlacených Tagisek zajišťujme rytí gravírováním nebo speciální laserovou metodu určenou pro popisování kovů. U pozlacených Tagisek používáme metodu vytlačování diamantem. Jako text doporučujeme na lícovou stranu jméno zvířete a na rubovou stranu telefonní kontakt na majitele (domů + mobil), příp. adresu apod.
U druhů „Psí hlava“, „Kočičí hlava“ a u všech známek Red Dingo lze popisovat pouze rubovou stranu. Bližší informace k druhům popisu a typům písma naleznete ve Vzorech popisů Tagisek.
Přednosti
Výhodou u ocelových, mosazných a pozlacených Tagisek je kvalita a trvanlivost materiálu i popisu. Některé majitele však může rušit „cinkání“ při pohybu psa. U malých plemen nedoporučujeme vybírat velké a tudíž i těžké Tagisky.
Záruky
Garantujeme 2-letou záruku na materiál a na čitelnost vytištěných identifikačních údajů. Tagisky ocelové, mosazné a pozlaté jsou prakticky při běžném připnutí na obojek psa nebo kočky nezničitelné. Přesto ani u nich raději doporučujeme nepřipínat Tagisky společně s jinými známkami na společný kroužek, aby nedocházelo k poškrábání Tagisky a popisu.
 
TAGISKY HLINÍKOVÉ
Materiál
Tagisky jsou vyrobeny z hliníku o tloušťce cca 1,5 mm. U barevných hliníkových Tagisek je líc i rub je barevně eloxován (barevně upraven). Obě strany Tagisky jsou určeny pro identifikačních údaje.
Popis
U hliníkových Tagisek zajišťujme popis pomocí speciálního laseru pro rytí kovů. Jako text doporučujeme vyplnit jméno zvířete a telefonní kontakt na majitele (domů + mobil), příp. adresu apod. Bližší informace k druhům popisu a typům písma naleznete ve Vzorech popisů Tagisek.
Přednosti
Výhodou hliníkových Tagisek je jejich nízká hmotnost a nižší cena. Některé majitele však může rušit „cinkání“ při pohybu psa. Výhodou popisu laserem jsou nižší náklady, avšak pokud upřednostňujete kvalitu a „trvanlivost“ popisu před cenou, doporučujeme raději jiné druhy Tagisek (především ocelové).
Záruky
Garantujeme 2-letou záruku na čitelnost vytištěných identifikačních údajů. Při nevhodném zacházení však může dojít k poškrábání barvy a promáčknutí Tagisky. Důvodem je nevhodné místo připnutí na obojek. U těchto Tagisek doporučujeme nepřipínat je společně s jinými známkami na společný kroužek, aby se nemohly třít plochou s jinými známkami.
  
TAGISKY PLASTOVÉ S OBRÁZKY A DUHOVÉ TAGISKY
Materiál
Tagisky jsou vyrobeny z nezlomitelného pevného (nepružného) plastu o tlušťce cca 2,5 mm. Na líci mají vytištěn obrázek nebo motiv z kreslených filmů „The Looney Tunes“ či paletu duhových barev. Rub je bílé barvy a je určen pro identifikačních údaje.
Popis
U plastových Tagisek zajišťujme laserový popis na rub (bílou stranu), který má zpravidla hnědou barvu. Jako text doporučujeme jméno zvířete a telefonní kontakt na majitele (domů + mobil), příp. adresu apod. Bližší informace k druhům popisu a typům písma naleznete ve Vzorech popisů Tagisek. 
Přednosti
Výhodou plastových Tagisek je jejich nízká hmotnost a fakt, že „necinkají“ při pohybu zvířete.
Záruky
Garantujeme 2-letou záruku na čitelnost vytištěných identifikačních údajů. Při nevhodném zacházení však může dojít u barevných plastových Tagisek k horší čitelnosti textu a poškození obrázku či barvy. Důvodem je nevhodné místo připnutí na obojek. U těchto Tagisek doporučujeme nepřipínat je společně s jinými známkami na společný kroužek a pokud tomu tak je, měl by být líc otočen vně a neměl by se třít plochou s jinými známkami.

TAGISKY PLASTOVÉ REFLEXNÍ
Materiál
Tagisky jsou vyrobeny z nezlomitelného pevného (nepružného) plastu o tloušťce cca 3 mm. Líc i rub je potažen vrstvou z průhledného plastu, která chrání barevnou reflexní fólii. Obě strany Tagisky jsou určeny pro identifikačních údaje.
Popis
U plastových reflexních Tagisek zajišťujme laserový popis na obě strany. Jako text doporučujeme na lícovou stranu jméno zvířete a na rubovou stranu telefonní kontakt na majitele (domů + mobil), příp. adresu apod. Bližší informace k druhům popisu a typům písma naleznete ve Vzorech popisů Tagisek. 
Přednosti
Výhodou plastových reflexních Tagisek je jejich nízká hmotnost, reflexní bezpečnostní efekt při špatné viditelnosti a fakt, že „necinkají“ při pohybu zvířete.
Záruky
Garantujeme 2-letou záruku na čitelnost vytištěných identifikačních údajů. Při nevhodném zacházení však může dojít k poničení či odlepení vrchní transparentní vrstvy na obou stranách Tagisky. Důvodem je nevhodné místo připnutí na obojek. U těchto Tagisek doporučujeme nepřipínat je společně s jinými známkami na společný kroužek, aby se nemohly třít plochou s jinými známkami. 

TAGISKY PLASTOVÉ ROGZ FOR DOGZ 
Materiál 
Známky jsou vyrobeny z polotvrdého plastu. Na přední straně je obrázek a na zadní okénko určené pro text.
Popis
Text se tiskne nebo ručně napíše na papír a vlepí do okénka určeného pro text. Přední a zadní strana se pak k sobě přitisknou a slepí díky lepidlu, které je již natřeno na známce. Text si můžete vyrobit sami nebo jej pro vás vytiskneme a nalepíme my. Lze si tedy vybrat známku bez popisu nebo s popisem za odlišné ceny.
Přednosti
Výhodou plastových známek Rogz je jejich hezký design, nízká hmotnost a fakt, že „necinkají“ při pohybu zvířete.
Záruky 
Výrobce garantuje 2-letou záruku. Doporučujeme známky připínat na obojek plastovým kroužkem, který je součástí balení. Kovový kroužek by mohl způsobit roztržení očka ve známce.

 
ČLÁNKY
Jak na klíšťata
Aromaterapie ano či ne?
Články s chovatelskou a veterinární tématikou si můžete přečíst zde
 
Akce
 
Slevy
 
Novinky